Praktická psychosomatika

Celodenní intenzivní výukový kurz psychosomatiky

Říká se, žalem mu puklo srdce, když dojde k infarktu nebo hrůzou jí zbělely/vypadaly vlasy. 

Strachem nám mohou ztuhnout záda nebo se stáhnout žaludek. Když v takovém pocitu zůstáváme trvale, pak se může rozvinout chronické onemocnění. Někoho postihnou bolesti zad, někdo si vypěstuje žaludeční vředy. Jsme to my, kdo má svůj život i své zdraví ve svých rukou. Jen potřebujeme více vědět a sami sebe správně pochopit.

Je známo, že to, jak se cítíme, jak přemýšlíme, čím se necháme ovlivňovat či přímo trápit ovlivňuje naše zdraví. 

Obecně se většinou hovoří o tom, že žijeme ve stresu a stres nám působí nejrůznější obtíže či nemoci. Taková povšechná informace je sice víceméně pravdivá, ale abychom se mohli uzdravit tím, že změníme své postoje, způsob myšlení a přestaneme sami sebe trápit, je potřeba vědět víc a ke každé nemoci přiřadit její přesnou příčinu.

Do určité míry jsou příčiny jednotlivých nemocí platné obecně pro všechny, do určité míry je potřeba individuální analýza každého jednotlivce a odhalení jeho vlastního příběhu vzniku nemoci.

Tento kurz vám chce předat informace jak na obecné úrovni - jaké jsou psychosomatické příčiny jednotlivých onemocnění, tak vám poskytnout prostor pro vaše konkrétní dotazy.

Co sleduje psychosomatika?

Sjednocení našich vnitřních částí, často prezentovaných jako tělo, duše, duch a porozumění jejich vzájemnému působení. Pokud tyto části začneme vnímat  a dáme jim důležitost, máme šanci pochopit je jako nutnou součást celku a tím současně dovolíme, aby se organismus začal chovat přirozeně. Je-li některá část vyloučena, jako kdybychom vyloučili brzdy v automobilu, pak se celek nemůže chovat přirozeně. To znamená, že si způsobíme újmu a ONEMOCNÍME.   

Seminář ve veden formou přednášky, během které můžete klást své dotazy ke konkrétním oblastem a dozvědět se tak přesně to, co potřebujete.

Co si ze semináře odnesete?
  • komplexní informace o příčinách vzniku nemocí a projevech našich myšlenek a vzorců chování na našem zdravotním stavu. Projdete postupně všechny části těla. Dozvíte se třeba, proč lidé špatně vidí nebo jak si vyléčit žaludeční vředy.
  • klíč ke zdraví, tj. naučíte se sami sobě pokládat ty správné otázky, abyste si mohli provést analýzu psychosomatických potíží, pokud se v budoucnu nějaké objeví.  
  • vysvětlení příčin vlastního zdravotního problému, pokud se na něj budete chtít zeptat.
Co je cílem semináře?

Objevit souvislosti vlastních psychosomatikých potíží, jejichž pochopení nám může pomoci uzdravit se.

Případně můžete načerpat informace, kterými pak můžete pomoci svým nejbližším.   

Pro koho je seminář určen?

Seminář je určen všem, které zajímá poznání psychosomatických souvislotí, chtějí se dozvědět něco nového užitečného pro každodenní život nebo se chtějí zbavit potíží, které je obtěžují. 

Jak dlouho seminář trvá?

1 den, od 9:30 do 16:30  

Kdy: 10.10.2020

Cena: 1500 Kč (při platbě do 5.9. 1350 Kč)

Kde: Praha 1, Klimentská 50 

Přihlásit se můžete e-mailem na prihlaskynakurzy@gmail.com 

Zpětné vazby ke kurzu:

1) "Kurz se mi libil a hodne jsem se toho naucila ve smyslu uvedomeni si jak funguje rovnovaha a k cemu ma zhruba clovek smerovat, aby si udrzel zdravi. Vedli jsme zajimave diskuze a obohatili me jak dotazy ostatnich, tak samotna prednaska a vlastni myslenky. Velmi se mi libily vizualizace, ktere me vetsinou vice pomohou si veci lepe predstavit. Dulezite pro me bylo, ze ty informace jsou velice potrebne a pro me aktualni. Dekuji za velmi prospesny kurz a tesim se pripadne na nejake dalsi kurzy."


2) "kurz psychosomatiky byl pro mě velice přínosný v mnoha ohledech. Vojtěchovo zábavné pojetí mě udržovalo v pozornosti po celou dobu kurzu. Nenudila jsem se, prostě super. :-)"


3) "Minulou sobotu jsem byla na kurzu Praktická psychosomatika - moc se mi to líbilo, a to jak Vojtěchovo podání - oceňuji přímost, on se tím dost šetří čas :-)), tak obsah. Pár věcí mi tak docvaklo, prostě zapadlo to tam, kam mělo."


4) "Mě osobně se velice líbil, vyslechla jsem spoustu zajimavých informací a byl pro mě přínosný. Vojtěch má opravdu dar, že umí téma svým osobitým způsobem hezky podat. :-)"

Doporučujeme:

10.10.2020 v Praze

Kontakt

Šamanské konstelace 603 402 727 zumotovab@gmail.com